Süt Şişesinin Vazoya DönüşümüÇok severim evdeki eşyalar üzerinde geri dönüşüm yapmayı. Bunu da internette görmüş, çok beğenmiş ve epeydir yapmayı düşünüyordum. Sonunda yaptım. Ve bunu yazmasam deli olurdum😄Tek ihtiyacınız olan şişe, ip ve yapıştırıcı. İp çuval ipi, saman ipi gibi isimlerle geçiyor. Tuhafiyelerde, ip satan yerlerde bulunabilir. Gelelim yapımına;


Üstten başlayarak ipi sarmaya başladım. Elimde beyaz tutkal vardı çok fazla dökülüp saçılmıyor ve ele çok yapışmıyor diye onu kullanmak istedim. Bir cm kadar sürüp sardım, sonra yenisini sürdüm. Çok fazla sürmeyin çünkü kısa sürede kuruyor. Hatta arada tutkalsız sardığım kısımlar da oldu ortalar çok sıkıntı oluşturmuyor bu konuda.


Ağız kısmına gelince sonuna kadar sarmakta biraz zorlandım ve orayı böyle şirin bir dantelle kapatmayı uygun gördüm. Ve işte vazomuz hazır!🎊 İnsanın eliyle yaptıkları binlerce lira değerindeki şeylerden  daha değerli olabiliyor sanırım. Bir süt şişesi dahi olsa… Ben çok sevdim ve salonumun rafına koydum bile.

  Kolay ve pratik bir yapımı var. Basit şeylerden güzel sonuçlar çıkarmak insanı böyle mutlu ediyor işte.


Sevgiler ve kolay gelsin🎈

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s