Kitap seçimi ve Birkaç Tatlı Kitap

image

Merhaba,

Her şeyde olduğu gibi bebeğime kitap seçiminde de dikkatli davranmaya çalışıyorum. Çünkü elime bir çocuk kitabı alıp incelediğimde büyük hayal kırıklığı yaşayabiliyorum. İçlerinde neler oluyor neler… Kibir, yalan gibi kötü duygular, kavga, hileler, kurnazlıklar, büyü, cadı, hayalet… Artık çocuk kitapları bile masum değil ne yazık ki.

Şunu da ekleyeyim kitap seçimini yaparken kimisinde kişisel/zeka gelişimini olumlu etkileyecek kitaplardan, kimisinde de bununla beraber içinde manevi unsurlar barındıran kitaplardan tercih ediyorum. Bu yüzden epey incelemeden ve yorumları okumadan sonra iç sayfalarını görememenin tedirginliğiyle hem kendime hem Eymen’e kitap sipariş ettim. Ve geldiğinde beni çook mutlu etti! 🙂 Tam istediğim gibiydi. Eymen henüz 1 yaşında olduğundan bol resimli ve az yazılı kitapları tercih ediyorum. Yoksa dikkatini çekmiyor. Gelen kitaplar ise tam böyle çıktı. Ben de size iç sayfalarını göstereyim ki içiniz rahat bir şekilde alın 😉

image

İlk kitabımız “Aç Tırtıl”. Bu kitabı tercih etmemin sebebi ödüllü olması. Eric Carle’ye ait, 47 dile çevrilmiş meşhur bir kitap. Gerçekten hem okunup hem eğlendiren cinsten. Aynı anda birden fazla duyuya ve çoklu zekaya hitap ediyor. En sevdiğim yanlarından biri de çizimler sanki gerçekten bir çocuğa çizdirilmiş gibi 🙂 çocukların okurken kendilerini kitaba yakın hissedeceklerini düşündüm.

image

Tırtılımız yumurtasından çıkıyor! 🙂 Gördüğünüz gibi kocaman sayfaları var.

image

Vee en eğlenceli kısmı başlıyor. Tırtılımız aç ve her gün bir şeyler yiyor  “pazartesi 1 elma” , “salı iki armut” “çarşamba üç erik” … Meleğimiz aynı anda hem haftanın günlerini, hem yiyecekleri, hem de sayıları algılıyor. En eğlencelisi dee tırtılın yiyeceklerde açtığı deliklere minik parmaklarını sokuyoorr..

image

Ve mutlu son 🙂 🐛🌼

Gelelim diğer kitaplarımıza. İkinci tanıtımımız “Organlarımla Allah’a şükrediyorum” seti. En tedirgin aldığım kitaplar bunlardı. Setin tamamını değil fakat 4 kitabını aldım. Beklediğimden güzel çıktı.

image image

Kitapların şekline görür görmez bayıldım. Yuvarlak olmaları baştan bir sempatiklik kazandırmıştı. İçlerinde de fotoğrafta gördüğünüz gibi eğlenceli bir şekilde organlarımızla yapabileceğimiz şeyleri, ne işe yaradıkları anlatılıyor. En sonunda da bu organları yaratan Allah’a şükrediyoruzz 🙂

image

Son kitabımız da “Minik Kuşun Duası”. Bu kitap hakkında fikir yürütemediğim için serisinden bir kitap aldım ama devamını da alabileceğimi gelince anladım. Yine bol resimli eğlenceli öğretici bir kitap.

image

Rengarenk, yazıları çok hoş bir kitap. Yorgunluktan uyuyakalan Pırpır’ın dua eden kuşun sesine uyanması ve tüm canlıların “Yeni güzel bir gün” için dua ettiğini öğrenmesi.

Hepsi birbirinden güzel bu kitapları ben kitapyurdu.com’dan aldım.

İyi okumalar 😊📚📖

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s